Gmina Jabłonka

Szkoła Podstawowa Nr 1
im. Adama Mickiewicza
w Jabłonce

Wydarzenia 2019/2020 / Wycieczka do Zakopanego

  23 października 2019

Dnia 23 października 2019 roku klasy II odwiedziły pobliskie miasto Zakopane.

Radość i uśmiech na twarzach dzieci i ich opiekunów były dowodem tego, że wycieczka była udana. Na miłą atmosferę wpłynęła piękna pogoda i atrakcyjny plan wycieczki. Wycieczkę rozpoczęliśmy o godzinie 6.50. Po wyjściu z autokaru przeszliśmy pod Wielką Krokiew. Następnie spacerem ulicami Zakopanego udaliśmy się do Centrum Edukacji Przyrodniczej. Jest to najnowocześniejszy obiekt w regionie. Dzieci brały udział w edukacyjnym spacerze po ośrodku, podziwiały największą w Polsce makietę Tatr. Dodatkowych wrażeń dostarczyło wejście do sali kinowej 3D oraz wejście do bardzo chłodnej jaskini. Ogromnych wrażeń dostarczyła sala odkryć, w której dzieci mogły korzystać z gier komputerowych, które uczą orientacji na mapie, ćwiczą pamięć, pomagają rozpoznawać odgłosy zwierząt i ćwiczyć spostrzegawczość.

Kolejnym punktem był spacer Krupówkami oraz wejście do Ciuciu Cukier Artist – Manufaktury Cukierków, w której dowiedzieliśmy się jak powstają cukierki i lizaki. Każdy uczestnik wykonał własnego lizaka. Ogromnych wrażeń i emocji dostarczyła nam wizyta w Papugarni. Dzieci zachwycone były bliskim kontaktem z ptakami. Przedostatnim punktem wycieczki było nawiedzenie kościółka i cmentarza na Pęksowym Brzysku. Zatrzymaliśmy się na chwilę zadumy nad tymi, którzy są tam pochowani. Jak to w życiu bywa, wszystko co dobre szybko się kończy.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Wspólną modlitwą podziękowaliśmy Matce za udany i piękny dzień.