Wydarzenia 2020/2021 / Akcje wolontariatu w naszej szkole

3 listopada 2020

W naszej szkole przy Samorządzie Uczniowskim działa wolontariat szkolny. Do pracy w nim zgłosiło się 22 uczniów z klas VII i VIII. Na początku października odbyło się spotkanie, na którym ustaliliśmy plan pracy na bieżący rok szkolny. Obecnie jesteśmy w trakcie prowadzenia trzech akcji:

Góra Grosza „Wrzuć grosika dla dzielnego wojownika”. Jest to zbiórka pieniędzy dla trzyletniego Ksawerego, który choruje na rdzeniowy zanik mięsni. W akcje zostały zaangażowane wszystkie klasy.

Misie Ratownisie zbiórka artykułów spożywczych z długim terminem przydatności.

Nakrętki dla Lenki całoroczna akcja zbierania nakrętek na leczenie chorej dziewczynki.

Niestety wszystkie akcje, które zostały zaplanowane na bieżący rok szkolny obecnie są utrudnione ze względu na panującą sytuację pandemiczną.