Gmina Jabłonka

Szkoła Podstawowa Nr 1
im. Adama Mickiewicza
w Jabłonce

Wydarzenia 2021/2022 / „Mikołajki dla Mukoludków” akcja Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą

  5 listopada 2021

Szanowni Państwo,

w ramach organizowanej przez Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą ósmej edycji akcji pn.:
„Mikołajki dla Mukoludków” zwracamy się z serdeczną prośbą o zorganizowanie zbiórki słodyczy, drobnych zabawek, malowanek lub środków finansowych w Państwa Placówce na rzecz chorych na mukowiscydozę, ciężką i nieuleczalną chorobę genetyczną.
Mikołajki dla Mukoludków to świąteczna akcja podczas której organizujemy zbiórkę publiczną słodyczy, środków spożywczych oraz funduszy w sklepach na terenie Rabki Zdroju i okolic. Z pozyskanych w ten sposób darów przygotowujemy paczki żywnościowe dla podopiecznych będących w trudnej sytuacji materialnej. W gronie naszych beneficjentów jest wiele małych dzieci, którym chcielibyśmy do paczki dołączyć niespodziankę w postaci słodkiego upominku, dlatego serdecznie prosimy Państwa o wsparcie.

Nasi podopieczni to niesamowici Mukowojownicy, nieustannie zmagający się z przeciwnościami losu. Częste pobyty w szpitalu, inhalacje, żmudna rehabilitacja, stosy leków, zakazy, nakazy… To ich codzienność… Do utraty tchu… Od chwili diagnozy diametralnie zmienia się życie całej rodziny. Pojawia się problem finansowania leczenia, spowodowanymi wysokimi kosztami leków oraz rehabilitacji. W zależności od stadium zawansowania choroby wydatki te kształtują się na poziomie od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych miesięcznie. Dlatego chcemy aby Święta Bożego Narodzenia były dla nich czasem radości i beztroski. Jednak potrzebujemy Waszej pomocy!

Prosimy o włączenie Państwa w mikołajową akcję pomocy chorym na mukowiscydozę.

Z poważaniem,
Magdalena Czerwińska – Wyraz
Wiceprezes Zarządu
Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą


Do pobrania: