Wydarzenia 2021/2022 / Jestem mały, wiem więcej

20 grudnia 2021

W naszej szkole w ramach projektu „Jestem mały, wiem więcej” uczniowie klasy 4a wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną z Jabłonki przeprowadzili ćwiczenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Zanim jednak oni pokazali swoje umiejętności i wiedzę jaką posiadają, sami przeszli kilkuetapowe szkolenie z tego zakresu. Pomoc drugiemu jest bardzo ważna, jednak trzeba posiadać wiedzę, dzięki której można jej w odpowiedni sposób udzielić. Zwieńczeniem projektu było otrzymanie przez uczniów 4a certyfikatów, które uroczyście wręczyła pani Dyrektor wraz z obecnymi strażakami. Potwierdzają one udział w projekcie i posiadanie wiedzy oraz umiejętności Obecni strażacy zachęcali uczniów do wstępowania w szeregi Ochotniczej Straży Pożarnej, która niesie pomoc wielu potrzebujący ludziom.