Wydarzenia 2021/2022 / SprzątaMY!

20 czerwca 2022

SprzątaMY!

W całej Polsce Pan Prezydent Andrzej Duda zainicjował akcję sprzątania lasów. Działanie ma charakter edukacyjny. Musimy sobie, a także młodym ludziom uświadamiać, że nasz świat coraz bardziej zależy od nas. A także coraz bardziej go zaśmiecamy. Walka z tym zjawiskiem jest bardzo ważna. Czyste otoczenie, to nadzieja na przyszłość. 20 czerwca 2022 roku w Jabłonce, a właściwie w borach orawskich nasza szkoła wzięła udział w akcji edukacyjnej Lasów Państwowych Nadleśnictwa Nowy Targ oraz gminy Jabłonka pod patronatem Prezydenta RP – sprzątania wspaniałych terenów leśnych. Do akcji wybrano klasę VI B, której wychowawcą jest pan Zbigniew Tlałka. Wszystko odbyło się sprawnie. Przewieziono nas do lasu. Nastąpiła krótka odprawa. Przedstawiciele Nadleśnictwa i Gminy zaznaczyli, jak ważna jest ochrona środowiska, a zwłaszcza lasów. Po czym wyruszyliśmy zbierać śmieci, oczywiście odpowiednio zabezpieczeni w worki i rękawice. O dziwo i na szczęście – śmieci bardzo wiele nie było. Zatem świadomość ekologiczna istnieje. Natomiast idealnie nie jest. Nad uświadamianiem o ochronie naszych dóbr przyrodniczych trzeba nieustannie pracować. Po akcji odbyło się ognisko i wszyscy mogli posmakować wspaniałej kiełbaski. Oczywiście wszelkie resztki zostały zabrane, aby żaden ślad naszej obecności nie był widoczny. Akcja się udała i powinno się organizować więcej takich wydarzeń.