Wydarzenia 2022/2023 / Akcja „Pola Nadziei”

7 października 2022

W tym roku nasza szkoła przystąpiła do współpracy z Fundacją im. Adama Worwy w Nowym Targu w ramach Kampanii „Pola Nadziei”. Głównym celem udziału w tej akcji jest szerzenie idei hospicyjnej, pozyskiwanie funduszy na rzecz hospicjum oraz uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby ciężko chorych, cierpiących ludzi. Symbolem akcji jest ŻONKIL – cebulka żonkila zasadzona jesienią, wiosną odradza się i rozkwita jako piękny kwiat, który od wieków uznawany jest za znak nadziei.
Dnia 07.10. 2022r. w rabatce szkolnej uczniowie ze szkolnego koła wolontariatu pod okiem opiekunów zasadzili 200 sztuk cebulek żonkili. Dodatkowo w tym dniu wolontariusze przeszli po klasach i zebrali dobrowolne kwoty pieniężne, które zostaną przekazane na rzecz Fundacji.