Wydarzenia 2022/2023 / Europejski Dzień Logopedy

24 marca 2023

Europejski Dzień Logopedy obchodzony jest 6 marca. Z tej okazji przygotowane zostały przez uczniów plansze z łamańcami językowymi, które umieszczone zostały na korytarzu. Każdy miał możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych poprzez odczytanie trudnych zdań. Były one świetną zabawą i ćwiczyły dykcję.

Na świetlicy szkolnej logopeda przeprowadził ćwiczenia: Gimnastyka buzi i języka, ćwiczenia oddechowe, a także odbyła się pogadanka na temat pracy logopedy.

Na przerwach uczniowie wspólnie tworzyli plakat z okazji Europejskiego Dnia Logopedy. Mieli także możliwość odwiedzenia gabinetu logopedy oraz brali udział w zabawach i grach logopedycznych. Dla młodszych uczniów została przygotowana zabawa, która polegała na tym, że należało odszukać na korytarzu łamańce językowe, a następnie przyjść z karteczką do sali logopedycznej i wymówić trudne zdania. To był bardzo ciekawy dzień.