Wydarzenia 2022/2023 / Wizyta w Ochotniczej Straży Pożarnej

27 marca 2023

27 marca uczniowie klas II odwiedzili jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Jabłonce. Mieli okazję obejrzeć pojazdy i poznać sprzęty niezbędne w pracy strażaka. Od Panów prowadzących pokazy i wykłady dowiedzieli się wiele ciekawych informacji i ciekawostek związanych z wyjazdami do potrzebujących osób. Uczniowie przypomnieli sobie także zasady postępowania w niebezpiecznych sytuacjach.
Na koniec Panowie strażacy zachęcali dzieci do wstąpienia do Dziecięcej Drużyny Pożarniczej działającej przy straży, do której obecnie należy już kilkoro uczniów.

Dziękujemy jeszcze raz prowadzącym Panu Grzegorzowi Kuczkowiczowi, Panu Dariuszowi Pawlakowi oraz pozostałym strażakom z OSP Jabłonka za poświęcony nam czas i zaciekawienie tą bardzo trudną i potrzebną pracą dla społeczności lokalnej.