Wydarzenia 2022/2023 / Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

21 kwietnia 2023

2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został on ustanowiony w 2008 r. Jego celem jest budowanie wrażliwości społecznej.

W związku z obchodami Światowego Dnia Świadomości Autyzmu uczniowie i nauczyciele przyłączyli się do akcji poprzez założenie w dniu 3 kwietnia 2023 r. ubrania w kolorze niebieskim na znak solidarności, akceptacji i zrozumienia. W tym dniu dzieci i młodzież kolorowali na niebiesko fragmenty kolorowanki, z których powstały wspólne plakaty będące wyrazem solidarności z osobami w spektrum autyzmu. Na korytarzu szkolnym powstała gazetka oraz plakat z najważniejszymi informacjami. Uczniowie wraz z wychowawcą obejrzeli krótki film edukacyjny na temat spektrum autyzmu oraz przeprowadzono rozmowę na ten temat. W tym dniu na świetlicy szkolnej logopeda przeprowadził pogadankę, której celem było podniesienie świadomości, budowanie zrozumienia i akceptacji.