Gmina Jabłonka

Szkoła Podstawowa Nr 1
im. Adama Mickiewicza
w Jabłonce

25 maja 2026

25 maja 2026 roku odbyła się nasza wycieczka do Chorzowa. Odwiedziliśmy Śląski Ogród Zoologiczny oraz Planetarium Śląskie.

Naszą przygodę rozpoczęliśmy od spaceru alejkami ZOO. Największy zachwyt wzbudziły majestatyczne słonie, nosorożce oraz podwodne akrobacje pingwinów maskowych.

Następnie udaliśmy się do Planetarium Śląskiego na seans edukacyjny „Cztery pory roku”. Pod ogromną kopułą odkrywaliśmy tajemnice ruchu Ziemi, uczyliśmy się rozpoznawać gwiazdozbiory i dowiedzieliśmy się, dlaczego zmieniają się pory roku.

Wyjazd połączył świetną zabawę z nauką na świeżym powietrzu. Wróciliśmy zmęczeni, ale pełni niezapomnianych wrażeń!