Gmina Jabłonka

Szkoła Podstawowa Nr 1
im. Adama Mickiewicza
w Jabłonce

28 maja 2026
28 maja w Nowym Sączu rozegrano finał wojewódzki w piłce ręcznej dziewcząt klas IV–VI.
Nasze uczennice zaprezentowały się bardzo dobrze, wygrywając swoją grupę. W fazie finałowej pokonały koleżanki z Krakowa, a w drugim meczu, po zaciętej walce, uległy drużynie ze Skrzyszowa.
O końcowej klasyfikacji zadecydował bilans bramkowy, ponieważ aż trzy zespoły zakończyły rywalizację z dorobkiem 6 punktów. Niewiele zabrakło do zwycięstwa, jednak miejsce na podium również bardzo cieszy — tym bardziej, że trzon naszej szkolnej drużyny stanowią uczennice klasy V.
Gratulujemy całej drużynie świetnego wyniku, walki do końca i godnego reprezentowania szkoły!