Gmina Jabłonka

Szkoła Podstawowa Nr 1
im. Adama Mickiewicza
w Jabłonce

1 czerwca 2026
1 czerwca w Skrzyszowie koło Tarnowa został rozegrany ostatni finał wojewódzki w piłce ręcznej chłopców klas VII–VIII.
Naszą szkołę reprezentowała drużyna oparta wyłącznie na uczniach klas VII, która znakomicie zaprezentowała się w rywalizacji ze starszymi kolegami. Po bardzo dobrej grze i ambitnej walce nasi szczypiorniści wywalczyli 2. miejsce w województwie małopolskim! 🥈
Do zwycięstwa zabrakło naprawdę niewiele… Jednak nasi zawodnicy pokazali ogromny charakter, wolę walki oraz potencjał, który daje duże nadzieje przed przyszłorocznymi rozgrywkami.
To był kolejny świetny występ reprezentacji naszej szkoły i piękne zwieńczenie bardzo udanego sezonu piłki ręcznej. 💪🏆🥇🥈🥈🥉🤾‍♂️
👏 Gratulacje dla całego zespołu za walkę, zaangażowanie i sportową postawę! 🤝
Jesteśmy z Was dumni! 🤗