Wydarzenia 2019/2020 / „#SzkołaDoHymnu”

8 listopada 2019

W dniu 8 listopada godz. 11.11 cała społeczność szkolna włączyły się w akcję „Szkoła do hymnu”. Przy akompaniamencie akordeonu i skrzypiec odśpiewano cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. 11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju. W 2018 r. świętowaliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Tegoroczna akcja „Szkoła do hymnu” była kontynuacją ubiegłorocznej. Następnie delegacja uczniów klasy IIa wraz z wychowawcą i dyrekcją szkoły złożyli kwiaty i zapalili znicze przed pomnikiem ks. inf. Ferdynanda Machaya.