Jak pracujemy z uczniem w Centrum Wsparcia Uczniów Zdolnych (CWUZ)

System pracy w Centrum wykorzystuje metodę projektu i strategię tzw. problem based learning, w której uczniowie realizują projekty edukacyjne, a ich proces uczenia – zgodnie z myślą Konfucjusza „Powiedz mi a zapomnę. Pokaż, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem” – opiera się na rozwiązywaniu problemów.

Rekrutacja rok szkolny 2020

Technologia Informacyjno-Komunikacyjna (TIK)

Jak usprawnić działanie sieci komputerowej?

Jak wypromować osiągnięcia uczniów wykorzystując nowoczesne technologie?

Jak zbudować i zaprogramować robota według własnego pomysłu z klocków JIMU ROBOT?

Język angielski

Małopolskie Talenty to projekt edukacyjny realizowany w naszej szkole od 2019, którego celem jest rozwijanie uzdolnień uczniów a także wydobywanie z nich ich potencjałów. Uczniowie uczestniczą w inspirujących zajęciach oraz wydarzeniach mogąc rozwijać swoje talenty z zakresu: język obcy ( język angielski), kompetencje matematyczne, przedsiębiorcze oraz informatyczne. Podczas zajęć językowych wykorzystujemy metodę PBL, w której uczniowie uczą się poprzez rozwiązywanie problemów, a poszukiwanie rozwiązań uczy twórczej samodzielnej pracy i pozwala na poszerzenie wiedzy. Poniżej przedstawiamy zdjęcia, przedstawiające niektóre cząstkowe elementy naszych prac, które pomagają nam w dążeniu do rozwiązana naszego głównego pytania. Postanowiliśmy również wsiąść udział w konkursie organizowanym przez CWUZ, który daje nam możliwość zaprezentowania naszej pracy na zajęciach.