Wydarzenia 2020/2021 / Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

22 marca 2021

W piątek 19 marca uczniowie klas I-III przyłączyli się do obchodów Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa. Nasi uczniowie w tym dniu założyli kolorowe skarpetki nie do pary, które są symbolem niedopasowania genowego i społecznego, z jakim mierzą się osoby z tym zespołem. Uczniowie uczestniczyli w tym dniu także w warsztatach, na których zdobywali wiedzę na temat tego czym jest Zespół Downa oraz uczyli się, że każdy z nas jest inny, ale przez to unikalny i wyjątkowy.

W piątek odbyło się również ogłoszenie wyników konkursu plastycznego polegającego na wykonaniu ilustracji do opowiadania Aleksandry Chmielewskiej pt.: „Tajemnica znikających ciasteczek”, poruszającym tematykę Zespołu Downa. Osoby nagrodzone w konkursie to:

I miejsce: Julia Król, klasa Ib
II miejsce: Amelia Grelak, klasa IIb
III miejsce: Weronika Giądła, klasa IIc

wyróżnienia:
Amelia Paś, IIIb
Oliwia Pilch, IIb
Natalia Małkusiak, IIIb
Julia Kasprzak, IIIa
Matylda Oskwarek, IIIa

Jesteśmy przekonani, że udział naszych uczniów w tej akcji pomógł poszerzyć wiedzę na temat Zespołu Downa oraz przyczynił się do pogłębienia tolerancji wobec osób, które są nim dotknięte.