Gmina Jabłonka

Szkoła Podstawowa Nr 1
im. Adama Mickiewicza
w Jabłonce

Wydarzenia 2020/2021 / „Kocham to, co robię…” Paweł Dazzle Kidoń

  22 czerwca 2021

„Kocham to, co robię…”

spotkanie uczniów SP nr 1 im. Adama Mickiewicza w Jabłonce z Pawłem Dazzle Kidoniem

„Nic wielkiego na świecie nie zostało osiągnięte bez pasji” – o trafności tych słów przekonali się uczniowie klas I–VIII naszej szkoły, którzy dnia 21 czerwca 2021r. spotkali się z panem Pawłem Kidoniem, mistrzem świata i trzykrotnym mistrzem Polski we freestyle’u koszykarskim. Nasz gość jest także pierwszym w historii Polakiem, który założył prestiżową koszulkę legendarnego zespołu Harlem Globetrotters i wraz z drużyną zachwyca widzów na całym świecie popisami łączącymi elementy koszykówki i rozrywki.

Na boisku szkolnym pan Paweł oczarował naszych uczniów magicznym pokazem wypełnionym wieloma bardzo trudnymi i skomplikowanymi trikami. Pokazał dzieciom, że ciężką pracą i codziennymi treningami połączonymi z wielką pasją, można osiągnąć ogromny sukces i spełnić swoje marzenia. Nasz miły gość urzekł publiczność nie tylko wspaniałymi umiejętnościami, ale także szczerym uśmiechem, serdecznością i skromnością. Uczniowie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia i otrzymali autografy. Na koniec podziękowali za tę wyjątkową wizytę
i ofiarowali obraz namalowany przez uczennicę naszej szkoły, Justynę Dziurczak z klasy Va.

Pan Paweł w jednym z wywiadów powiedział: „Kocham to, co robię i chcę, aby to trwało jak najdłużej” – życzymy naszemu drogiemu Mistrzowi tego samego, oby ten piękny american dream trwał jak najdłużej, wszystkiego najlepszego!