Wydarzenia 2021/2022 / Uroczyste ślubowanie klas pierwszych

19 października 2021

14 października 2021 roku w Orawskim Centrum Kultury odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych.

Uczniowie pod kierownictwem swoich wychowawczyń przygotowali część artystyczną, w czasie której zaprezentowali swoje umiejętności i talenty z zakresu języka polskiego, matematyki, muzyki oraz znajomości zasad ruchu drogowego. Występowi towarzyszyły recytacje oraz śpiewy z choreografią. W przedstawieniu brali udział również uczniowie klas trzecich. Po zakończeniu części artystycznej pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie na sztandar szkoły. Ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę i klasę, sumiennie wykonywać swoje obowiązki, a poprzez swoje zachowanie oraz naukę być przykładem dla innych. Po złożeniu przyrzeczeń pierwszoklasiści zostali uroczyście pasowani przez Panią Dyrektor Ewę Machaj, przez co oficjalnie włączono ich w społeczność naszej szkoły. Naszym najmłodszym uczniom, kolegom i koleżankom życzymy wielu sukcesów w nauce!