Wydarzenia 2022/2023 / Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września 2022

W czwartek 29 września 2022 r. obchodziliśmy w szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Dzień ten został ustanowiony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

Celem akcji jest promowanie głośnego czytania wśród dzieci, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania oraz kształtowanie wśród uczniów postawy czytelniczej. Czytanie na głos ma ogromny wpływ na rozwój dziecka, wzbogaca słownictwo, rozbudza wyobraźnię, poprawia koncentrację, ćwiczy pamięć.

Do udziału w tej akcji włączyli się uczniowie klas 1-3 z wychowawcami i przeczytali na głos wybrany utwór Janiny Porazińskiej. W tym dniu także na świetlicy szkolnej odbyło się głośne czytanie przez logopedę Jolantę Ogorzałek oraz zaproszoną do udziału w tej akcji Panią bibliotekarkę Renatę Dziubek. Na zakończenie uczniowie zaśpiewali piosenkę „W podróż z książką”.