Wydarzenia 2022/2023 / Dzień Ziemi oraz akcja „Sprzątamy dla Polski”

21 kwietnia 2023

Dzień Ziemi obchodzony jest corocznie 22 kwietnia. Ludzie uświadamiają sobie wtedy bardziej problemy Ziemi. Podejmują różnorakie działania na Jej rzecz.

Do ogólnoświatowego trendu dołączyła również nasza szkoła. Na lekcjach biologii i przyrody poruszaliśmy zagadnienia związane z ochroną przyrody. Omawialiśmy źródła zagrożeń oraz zastanawialiśmy się, co możemy zrobić dla naszej Matki- Ziemi.

Każda klasa wypracowała wiele wspólnych pomysłów na ochronę zasobów planety. Dzieci nabrały przekonania, że one również mają wpływ na czyste środowisko. Powstało wiele prac w formie plakatów, które ozdobiły korytarze szkoły.

Akcja „ Sprzątamy dla Polski” zainspirowała nas do pracy w terenie. Udaliśmy się sprzątać najbliższe otoczenie szkoły oraz brzegi rzeki Czarnej Orawy. Chociaż pracy nie brakowało, mamy wielką satysfakcję z dobrze wykonanego zadania. Sprzątnęliśmy fragment naszej miejscowości odsłaniając z powrotem jej piękno.