Wydarzenia 2022/2023 / Wizyta w Orawskiej Bibliotece Publicznej w Jabłonce

9 maja 2023

W dniu 08.05.2023 r. uczniowie z klasy 1a wraz z wychowawcą p. Moniką M., panią Marią W. oraz logopedą p. Jolą O. udali się do Orawskiej Biblioteki Publicznej w Jabłonce. Również uczniowie klasy 1b z p. Marią M. oraz 1c z p. Anetą B. byli w bibliotece, ale w innym dniu z racji ograniczonego miejsca dla tylu młodych czytelników. Celem wycieczki było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, wyrabianie u dzieci nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki oraz poznanie pracy bibliotekarza. Dzieci dowiedziały się do czego potrzebna jest znajomość alfabetu, jak ułożone są książki w bibliotece i jak je odnaleźć na półce, a także poznały zasady panujące w bibliotece i czytelni. Pani bibliotekarka pokazała dzieciom, gdzie znajduje się przeznaczony dla nich regał z książkami oraz zachęcała do przychodzenia wraz z rodzicami i wypożyczania książek. Na zakończenie wizyty dzieci otrzymały słodycze. Serdecznie dziękujemy Paniom z biblioteki za mile spędzony czas.