Gmina Jabłonka

Szkoła Podstawowa Nr 1
im. Adama Mickiewicza
w Jabłonce

Wydarzenia 2023/2024 / Dzień Orawski w naszej szkole

  11 kwietnia 2024

Uczniowie klas I-III wraz z nauczycielami i dyrekcją wrócili myślami, śpiewem i ubiorem do tradycji orawskiej.

Tematem przewodnim były „starodowne zobowki” oraz spędzanie czasu na zabawie przez dzieci w dawnych czasach. Pani A. Olesińska, która była gościem przeprowadziła pogadankę oraz zajęcia, które przybliżyły naszym uczniom czasy, w których zwykły patyk lub sznur mogły stać się niezwykłą zabawką. Gościnnie odwiedził nas również zespół muzyczny pod przewodnictwem Pani B. Gjondły, który wraz z naszym szkolnym zespołem i Panem D. Mateją sprawili, że poczuliśmy ten góralski akcent, aż w sercach. Po wszystkich występach Panie Dyrektor wcieliły się w rolę sędziowskie i nieugięcie mierzyły warkocze w ramach konkursu na najdłuższy warkocz. Zwyciężczynią została Zuzia K. z klasy 1 d. Gratulujemy!

Dziękujemy uczniom klas 3a i 3b oraz ich wychowawczyniom: Pani. H. Zgamie i Pani K. Nieczaj za przygotowanie dzisiejszych obchodów.